З 31 травня по 3 червня – книжковий ярмарок

Перший київський дитячий благодійний книжковий ярмарок відбудеться з 31 травня по 3 червня в Українському Домі (Київ, вул. Хрещатик, 2). На ньому буде офіційно оголошено про початок довгострокової загальноукраїнської кампанії з популяризації читання „Книгоманія”.

Спеціалізований дитячий книжковий ярмарок в Україні проводиться вперше, без бюджетного та спонсорського фінансування. Свою найновішу продукцію представлять українські видавці дитячих книжок та періодики, виробники електронних видань, аудіо- та відеопродукції, листівок та дитячої канцелярії (за попередніми заявками, участь в ярмарку візьмуть 40 експонентів; з них 35 дитячих видавництв). Спеціальний Гість ярмарку – видавництво „А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” з виставкою унікальних картин, які стали улюбленими ілюстраціями до улюблених книжок.

Кожне видавництво, що бере участь в ярмарку, має намір провести одну або декілька акцій, так що загалом програма супутніх заходів налічуватиме близько 40 подій, зокрема:

 1. Збір книжок для дитячих будинків та сільських бібліотек. Одночасно фахівці з Книги рекордів України фіксуватимуть, чи вдасться українцям встановити рекорд книжкової благочинності.
 2. Протягом ярмарку кожна дитина зможе намалювати чи описати свою мрію – всі мрії маленьких українців буде оправлено в „Книгу Мрій” і подаровано Президентові України.
 3. „Школа книгоманії”: майстер-класи про те, як писати, читати та малювати книжки проведуть відомі автори та художники: Андрій Курков, Дмітрій Биков (Москва), Мар’яна Савка, Олег Петренко-Заневський, Володимир Цибулько, Леся Воронина.
 4. Презентації видавничих проектів та автограф-сесії Ані Лорак та Лілії Подкопаєвої.
 5. Майстер-клас співачки Росави „Як одночасно читати і співати”.
 6. Презентація сенсаційного PR-проекту „Обличчя 5 каналу пропагують читання”.
 7. Старт проекту „Дитячий bookcrossing”.
 8. Конкурс дитячих творів „Мене надрукують в Соняшнику”.
 9. Захопливі ігрові програми „Буква” та „Сторінки-хатинки” від Дому „Равлик”.
 10. Тренінг „Як подорожувати в часі” від письменниці Марини Павленко.
 11. Унікальна виставка мініатюрних книжок з Музею книги і друкарства України „Маленькі книжечки для маленьких читачів”.
 12. Велетенський сканворд від „Великої дитячої газети”.
 13. Книжкові конкурси від братів Капранових і „Зеленого пса” та багато іншого!

Остаточно програма буде сформована 26 травня та розіслана додатково.

„Можливо, нині ще мало людей усвідомлюють залежність підвищення соціального статусу і збільшення життєвих можливостей від рівня освіти й загальної культури, що безпосередньо пов’язано з навиками читання і безперервної освіти. Можливо, людям варто пояснити, що шлях у Європу ми не прокладатимемо кайлом та лопатою, а будуватимемо інформаційне високотехнологічне суспільство, в якому куплений диплом не знадобиться?” – так формулює завдання кампанії її ініціатор Олександра Коваль, президент Форуму видавців. (Детальніше http://www.zn.kiev.ua/ie/show/597/53349/)

Увага! Вперше в Україні про готовність стати обличчями кампанії та сприяти популяризації читання заявили відомі люди, надзвичайно популярні серед молоді. Зокрема, Святослав Вакарчук заявляє, що радо прислужиться книжці і бачить свою участь не тільки в одноразовій акції.

„Книгоманію” може підтримати будь-який українець, який візьме участь в зборі книжок для дитячих будинків. Акція стартує у перший день Дитячого книжкового ярмарку. Приєднуйтесь!

Amor librorum nos unit!

Контактна особа з питань акредитації преси: Леся Ганжа (тел. +38 050 3 444 313, ganja@voliacable.com).

Контактна особа з питань збору книжок для дитячих будинків та сільських бібліотек від Книги рекордів України: Ігор Підчібій (т/ф. +38 044 5526902, т. +38 050 3349270, book@ua.fm)

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-155583.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *