Як святкували в кучково

23 січня у Культурному центрі України Регіональна громадська організація „Українці Москви”, товариство української культури „Славутич” за участі Ради Об’єднання українців Росії, Ради Федеральної національно-культурної автономії „Українці Росії” та Комітету громадян України — членів Об’єднання українців Росії провели урочисті збори української громади, присвячені вступу на посаду Президента України Віктора Ющенка.

При переповненій великій концертній залі Центру після виконання гімну „Ще не вмерла Україна” збори відкрив заступник голови Об’єднання українців Росії Юрій Кононенко. Він зачитав привітання народному Президентові від імені федеральних загальноросійських українських організацій.

Учасники зборів висловили підтримку Президентові України Віктору Ющенку, побажали здійснення його задумів в напрямі соціально-економічних перетворень, успіхів у натхненній праці з утвердження демократії і становлення української політичної нації, міцного здоров’я і гараздів в особистому житті. Зазначалося, що події виборчої кампанії яскраво свідчать про необхідність, зокрема, активного захисту інформаційного простору України, всебічного розвитку української мови, розбудови дійсно рівноправних взаємовідносин з Росією. Висловлено сподівання, що майбутні благодатні зміни в Україні торкнуться і зв’язків Української держави з українцями в світі заради спільної роботи на користь і розвиток світового українства. Українці виступили проти популістських заяв щодо подвійного громадянства, другої державної в Україні мови тощо.

На зборах були зачитані вітальні телеграми від українських громад Росії, зокрема від Української нацiонально-культурної автономiї „Батькiвщина” міста Калiнiнграда, Товариства української культури „Калина” Республіки Карелія, Центру української культури „Джерело” у місті Томську, Сахалінської національно-культурної автономії українців „Київська Русь”, Товариства української культури Хабаровського краю „Зелений Клин”, Національно-культурної автономії українців міста Мурманська та Мурманської області, Української національно-культурної автономії „Колима-Славутич” Магаданської області, Української громади міста Набережні Челни Республіки Татарстан.

У зборах взяв участь і виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Микола Білоблоцький.

Після завершення зборів відбувся святковий концерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *